Kliknij aby zobaczyć listę kandydatów w wyborach samorządowych
Marcin Piotr Adamkiewicz
Społecznik, aktywista.
 
„Nie da się”, „to niemożliwe”, „niewykonalne”. Ile razy słyszeliśmy te słowa wypływające z ust partyjnych polityków? Z tego „nie dania się” po 20 latach na ulicy Portowej pojechał autobus, a wszystko to dzięki mieszkańcom. Właśnie dlatego startuję w Wyborach Samorządowych 2014, bo wiem, że jeżeli się czegoś naprawdę chce to można to zrealizować. Białołęka powinna być w rękach mieszkańców, a nie partyjnych urzędników.
 
 
Kilka słów o mnie...
 
Jestem mieszkańcem Białołęki. Obserwuję rozwój naszej dzielnicy i widzę w niej ogromny potencjał. Od 15 lat współpracuję z Białołęckim Ośrodkiem Sportu, prowadząc zajęcia na sztucznej ścianie wspinaczkowej, jako instruktor. Jestem zagorzałym miłośnikiem sportów ekstremalnych i z doświadczenia wiem, że to one najbardziej kształtują charakter. Pracowałem wiele lat w Telewizji Publicznej (TVP), a następnie w Telewizji Polsat, jako operator kamery. Brałem czynny udział przy produkcji różnych programów ( np. Wydarzenia), gdzie nabyłem cenne doświadczenie. Zainspirowało mnie to do współutworzenia stowarzyszenia Inicjatywa Mieszkańców Białołęki, która po udanym debiucie w 2010 roku stała się motorem napędowym do założenia Inicjatywy Mieszkańców Warszawy. W 2014 roku zostałem wybrany na wiceprzewodniczącego do spraw Budżetu Partycypacyjnego, gdzie wspólnie z mieszkańcami wywalczyliśmy powrót dobrych projektów odrzuconych przez urzędników. Jestem również członkiem prezydium komisji dialogu społecznego, w której zasiadam do dziś.
 
Będę się starał o:
 
-Usprawnienie i poprawę komunikacji miejskiej w rejonach: Płudy - Wiśniewo, Osiedle Portowa oraz okolice ulicy Marywilskiej i skomunikowanie ich z linią metra.
 
-Budowę parkingów dla mieszkańców, które zostały zlikwidowane na wskutek budowy linii tramwajowej.
 
-Usprawnienie/ stworzenie infrastruktury drogowej w rejonach: Płudy - Wiśniewo, Osiedle Portowa , okolice ulicy Marywilskiej oraz przebudowę ulicy Płochocińskiej.
 
-Podjęcie starań o rewitalizację okolic Kanału Żerańskiego.
 
-Budowanie nowych żłobków, przedszkoli oraz szkół kompozytowych, które podczas niżu demograficznego będą mogły być przekształcone w inne formy użyteczności publicznej, aby nie przynosiły deficytu.
 
-Inicjowanie i wspieranie różnych lokalnych inicjatyw: edukacyjnych, kulturalno- sportowych, rozrywkowych.
 
-Skanalizowanie tej części dzielnicy, gdzie jeszcze nie zostało to uczynione.
 
-Powstanie szpitala dla mieszkańców Białołęki.
 
-Wsparcie dla małej i średniej przedsiębiorczości, tak aby na Białołęce powstawały nowe miejsca pracy.
 
Będę godnie reprezentował Mieszkańców w Radzie Dzielnicy.
« lipiec 2018 »
PnWŚCzPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 


Strona główna Aktualności O nas Władze Radni Program Kontakt Biuletyn IMB