Kliknij aby zobaczyć listę kandydatów w wyborach samorządowych
Aktualności
2014-02-05

Droga dla osiedla przy ul. Przyrzecze

 
Deweloper po budowie osiedla domów zdemontował drogę. IMB i mieszkańcy chcą ją odzyskać.
 
Ta historia mogłaby się wydawać śmieszna, gdyby nie fakt, że mieszkańcom wcale nie jest do śmiechu. W 2008 roku deweloper, firma Koneksim, oddał do użytkowania osiedle domów jednorodzinnych przy ulicy Przyrzecze. W momencie odbioru domów do osiedla prowadziła betonowa droga zbudowana przez dewelopera. Jednak już po odbiorze droga została przez firmę Koneksim zdemontowana... Obecnie zamiast drogi są dziury i wyrwy, po których nie chcą już jeździć ciężarówki odbierające śmieci.  
 
Inicjatywa Mieszkańców Białołęki (należąca do ogólnomiejskiej Inicjatywy Mieszkańców Warszawy) wraz z mieszkańcami osiedla chcą tę sytuację zmienić. 31 stycznia odbyło się spotkanie w tej sprawie w białołęckim ratuszu z udziałem mieszkańców, Zarządu Dzielnicy Białołęka, urzędników oraz przedstawicieli IMB (radny Piotr Basiński oraz przewodniczący okolicznej wspólnoty mieszkaniowej Piotr Cieszkowski). Sprawa jest wieloaspektowa. Działka, na której znajdowała się nieistniejąca już droga należy do dewelopera, więc teoretycznie może on robić na swojej własności, co chce. Jednak w aktach notarialnych ustanowiona jest służebność drogi na rzecz mieszkańców. Dodatkowo, art. 8 ustawy o drogach publicznych wskazuje wyraźnie, że za utrzymanie drogi odpowiada zarządca lub właściciel nieruchomości, a więc deweloper. A więc to on powinien zapewnić mieszkańcom odpowiednie warunki korzystania z drogi. A tego nie robi. Pomijając już to, co pomyśleliby Państwo o firmie, która najpierw buduje mieszkańcom (prowizoryczną) drogę, a potem im ją odbiera?
 
Na spotkaniu ustalono kolejne działania, jakie zostaną podjęte w tej sprawie. Między innymi wiceburmistrz Piotr Smoczyński wyraził gotowość rozmów z deweloperem. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się szybko znaleźć rozwiązanie. Mieszkańcy zasługują na to, żeby móc w normalnych warunkach dojeżdżać do swoich domów.
 
« lipiec 2018 »
PnWŚCzPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Strona główna Aktualności O nas Władze Radni Program Kontakt Biuletyn IMB