Kliknij aby zobaczyć listę kandydatów w wyborach samorządowych
Aktualności
2014-10-18

Debata dla mieszkańców bez mieszkańców? Nie, dziękujemy

debata imb
 
18 października na Białołęce odbędzie się I Debata Samorządowa. Jednak w obawie przed trudnymi pytaniami postanowiono ją zamknąć dla mieszkańców. IMB w tej sytuacji rezygnuje z udziału.
 
Samorząd, jak sama nazwa wskazuje, jest to samostanowienie obywateli. Samorząd tworzą mieszkańcy. 
18 października w ratuszu dzielnicy Białołęka miała mieć miejsce I Debata Samorządowa z udziałem przedstawicieli ugrupowań z Rady Dzielnicy oraz mieszkańców.
Radny Piotr Oracz (partia PiS), który wraz z władzami dzielnicy organizuje debatę, ogłaszał w Echu Białołęckim:
"Mieszkańcy Białołęki zostaną poinformowani o dokonanych ustaleniach i zostaną zaproszeni na I Debatę Samorządową w dzielnicy."
W kolejnym numerze tej samej gazety podał już konkretny czas i miejsce:
"Odbędzie się ona 18 października o godz. 18.00 w sali konferencyjnej urzędu dzielnicy Białołęka."
W agendzie debaty można było przeczytać:
"Debata będzie otwarta dla publiczności."
 
Jednak... organizatorzy debaty namyślili się i postanowili zamknąć ją dla mieszkańców! W obawie, że swoimi trudnymi pytaniami zepsują sielankową atmosferę debaty. Teraz ma być ona dostępna tylko online.
 
Uważamy, że takie postępowanie jest wyrazem braku szacunku dla mieszkańców Białołęki. Podobnie jak sposób, w jaki potraktowano mieszkańców naszej dzielnicy na ostatniej sesji rady dzielnicy, kiedy przyszli tłumnie w sprawie szpitala na Białołęce, osiedla Delfin czy planów zagospodarowania przestrzennego (po ponad godzinnym spóźnieniu burmistrzów nie pozwolono mieszkańcom w pierwszej kolejności przedstawić swoich spraw, nie dopuszczano ich do głosu, kpiono z nich i z wyższością pouczano).  
 
 
Jako Inicjatywa Mieszkańców Białołęki wobec takiego lekceważenia mieszkańców przez władze dzielnicy i partie organizujące debatę możemy zrobić tylko jedno - zrezygnować z debaty. A próby tłumaczenia się, że debata owszem, będzie "otwarta" dla mieszkańców, ale w sieci, traktujemy jako żart.
 
« lipiec 2018 »
PnWŚCzPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Strona główna Aktualności O nas Władze Radni Program Kontakt Biuletyn IMB