Kliknij aby zobaczyć listę kandydatów w wyborach samorządowych
Aktualności
2015-03-24

Zbiórka pieniężna na rzecz cmentarza parafialnego na Tarchominie.

 
Inicjatywa Mieszkańców Białołęki zorganizuje na przełomie października i listopada zbiórkę pieniężną na rzecz ratowania najcenniejszych nagrobków cmentarza parafialnego na Tarchominie. W zamierzeniu ma to być akcja coroczna.
 
Szczerze się cieszymy, że nasze kilkumiesięczne rozmowy i prowadzona wymiana korespondencji znalazła swój finał w postaci otrzymanego w dniu dzisiejszym listu z Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Jeszcze cenniejsza jest jego zawartość...  

Po wcześniejszej zgodzie jaką uzyskaliśmy od Proboszcza Parafii  Św. Jakuba w Apostoła w Warszawie przy ul. Mehoffera na objęcie honorowym patronatem zbiórki pieniężnej, która będzie miała na celu wspomożenie w ratowaniu najcenniejszych nagrobków naszego cmentarza zwróciliśmy się o wydanie stosownej zgody do Kurii Biskupiej.

Z ogromną radością przyjęliśmy otrzymaną w dniu dzisiejszym korespondencję, w której to Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski pozytywnie odniósł do naszej inicjatywy. Jest to dla nas ogromny zaszczyt oraz mamy poczucie zaufania jakim zostaliśmy obdarzeni.

Biorąc pod uwagę charakter planowanych przez nas działań oraz szczytność celu zapraszamy do współpracy zarówno organizacje, stowarzyszenia jak i osoby fizyczne, którym na sercu leży dbałość o pamięć oraz historyczne wspólne dobro naszej dzielnicy.

 

 

 

 

« styczeń 2018 »
PnWŚCzPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Strona główna Aktualności O nas Władze Radni Program Kontakt Biuletyn IMB